clock Pn. - Pt.: 07:30 - 15:30 / Sob.: 08:00 - 13:00
phone 601-422-446

info@element-pd.pl

Ty też masz wpływ na zmiany klimatu

Każdego dnia oszczędzaj energię cieplną i elektryczną.
Możesz mieć nie tylko niższe rachunki ale i pomóc środowisku.

Membrany dachowe

Pod pokryciem, nad warstwą ocieplenia, jest umieszczana folia lub membrana wstępnego krycia. Pełni ona dwojaką funkcję. Zabezpiecza dach przed wodą opadową i śniegiem podwiewanymi przez wiatr, skroplinami powstającymi na spodzie dachu, ewentualnymi przeciekami. Ponadto jako warstwa paroprzepuszczalna umożliwia odparowanie na zewnątrz wilgoci szczątkowej, która zawsze może znaleźć się w dachu. Membrana dachowa jest układana na krokwiach. Potem na niej układa się łacenie i materiał pokrycia dachu. Zależnie od sposobu wentylacji dachu, stosuje się folie o niskiej paroprzepuszczalności lub membrany dachowe wysokoparoprzepuszczalne.

STROTEX-Q NEXTREME (200 G/M2)

Czterowarstwowa membrana wstępnego krycia przeznaczona na dachy o pełnym deskowaniu. Wytrzymałość mechaniczna membrany pozwala na stosownie jej zarówno w pokryciach dachu blachą profilowaną jak również dachówką ceramiczną. Zalecana do stosowania w konstrukcjach dachowych z wykorzystaniem paneli słonecznych

StrotexQ

STROTEX-Q SUPREME (170 G/M2)

Czterowarstwowa membrana wstępnego krycia przeznaczona pod dachy o pełnym deskowaniu w konstrukcjach wielospadowych o rożnych kątach nachylenia. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.

StrotexQ

Zalety:

STROTEX V (135 G/M2)

Membrana zalecana na dachy w technologii ekonomicznej, w szczególności na dachy w systemie otwartej termoizolacji. Charakteryzuje się dużą odpornością na procesy starzenia. Znajduje zastosowanie w szczególności w dachach pokrytych blachodachówką. Może być stosowana bezpośrednio na termoizolacji.

StrotexQ

STROTEX BASIC (115 G/M2)

Membrana zalecana na dachy w technologii ekonomicznej. Znajduje zastosowanie w dachach w systemie otwartej termoizolacji. Dzięki właściwościom zarówno wysokiej paroprzepuszczalności jak i pełnej wodoszczelności skutecznie chroni ocieplenie dachu przed zawilgoceniem. Doskonale sprawdza się jako wiatroizolacja w konstrukcjach szkieletowych, zarówno drewnianych jak i stalowych oraz w obiektach wielkopowierzchniowych o przeznaczeniu przemysłowym. Może być stosowana bezpośrednio na termoizolacji.

StrotexQ

Zalety:

Masz pytanie?
Zadzwoń lub napisz

NASI KONSULTANCI POZOSTAJĄ DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań dachowych,

Zajrzyj na stronę: ŚLĄSKICH CENTRÓW HURTOWYCH

i dowiedz się jak wykończyć swój wymarzony dom.